Говорять акціонери: Денис Шарий
07.03.2023, 11:14
Інформаційна служба червоно-чорних продовжує серію інтерв’ю із акціонерами народного клубу Верес. Наступний матеріал - присвячений Денису Шарому.
Денис Шарий - рівнянин. Навчався у НВК №2, якраз біля стадіону. Підприємець. В дитинстві футболом не дуже цікавився, але від того, що батько був професійним футболістом - почав дивитися футбол, грати в футбол.
- Чому почали вболівати за народний клуб? Як давно вболіваєте за червоно-чорних?
- Почав вболівати за Верес - щойно відродився клуб, ще при Хахльові. Їздив майже на усі матчі: тут у місті, і на різні виїзди також їздив. Після цієї зміни власника перестав відвідувати матчі взагалі. Це було настільки неприємно і настільки якось образливо. Я не бачив саме тоді сенсу ходити на футбол. Після того як керівництво змінилося, зʼявився новий менеджмент - я побачив, що клуб почав розвиватися. І після того почав уже вболівати знову.
- Про покупку акцій. Розкажіть, що стало ключовим фактором, після якого Ви вирішили купити акції команди?
- Акції купував, напевно, для того, щоб увійти в ту когорту людей, ту общину, яка має якесь дотичне відношення до клубу.
- Купували акції для того, щоб у подальшому заробити? Чи це просто допомога клубу?
- Щоб заробляти на тому - навіть не мав ніякого уявлення і бажання. Я був, якщо чесно, здивований, що так мало людей придбали акції. Адже місто у нас доволі велике, та й навіть область доволі велика. Я думаю, якби зараз знову була б емісія, то бажаючих придбати акції було б набагато більше. А взагалі я вважаю, що потрібно робити якийсь щорічний внесок - умовно мінімально 10 тисяч гривень, щоб це приносило для клубу якийсь додатковий дохід. Це досить мала сума, адже вона напевне навіть не покриває денну суму оплати за харчування футболістів, ці 10 тисяч.
- Скільки наразі акцій у Вас? Чи плануєте із часом збільшувати кількість?
- Зараз у мене 101 акція. Чомусь так вирішив. Ще в теорії одна акція є від попереднього власника, проте я її навіть не оформлював. Просто придбав 101 акцію. Чи буду збільшувати кількість? Скоріш за все - так, але це буде лише після нашої перемоги, бо зараз усі кошти, які я можу інвестувати - я віддаю на армію як компанія, як фізична особа. Ми багато допомагаємо ЗСУ, і поки війна не закінчиться, якісь додаткові інвестиції я не розглядаю.
- Як вважаєте, для чого Верес почав продавати власні акції?
- Я думаю, першочерговим бажанням було залучити нових партнерів. Навряд це заради прибутку, чи доходу. Також мені здається, що це швидше медійна все ж таки складова. Клуб хоче розвиватися та завойовувати нових вболівальників. Я думаю що клуб рухається в цьому напрямку дуже правильно, взявши таких футболістів-блогерів як Поворознюк. Також президент нашого клубу створив власний YouTube канал - в Україні такого точно немає. Менеджмент нашого клубу, я впевнений входить в ТОП-5 в Україні. Краще, можливо, Шахтар, Рух… Але те що клуб зараз створює в медійному просторі - це дуже круто. Акції, я думаю, для того і створювали, щоб додати якогось медійного впливу команді. Дуже приємно читати в коментарях після кожного епізоду серіалу “Футболіст” і бачити там таких людей як Тарас Степаненко, інших визначних футболістів, котрі пишуть, коментують, лайкають. Це означає, що клуб у правильному напрямку.
- Верес - перший клуб в Україні, котрий почав продавати власні акції. Наскільки ви загалом оцінюєте якість реалізації ідеї?
- Новачкам завжди важко, але потрібно завжди робити щось нове. Клуб має надавати або чудові професійні результати, або якщо немає результатів - то рухатися в інших, наприклад, медійних аспектах.Тобто клуб не може просто всередині знаходитися, не дотримуючись жодного стандарту. Тоді я не розумію, для чого він створюється. Коли в чомусь ти є топ, тоді це є правильно. Це супер, що вони так зробили.
- Мати велику кількість акцій задля умовного престижу, чи мати декілька, проте бути потужним вболівальником команди?
- І те, й інше. Але вважаю, що одна акція вартістю 100 гривень - це замала ціна, потрібно зробити мінімальний вхід в клуб - від 100 акцій. Бо 1 акція - це ні про що. Нас там 450 людей власників. Не може людина, придбавши 1 акцію за 100 гривень мати якісь вплив. Так, вона повірила в клуб, але я вважаю, що для самого клубу та вболівальника буде краще, коли мінімальний щорічний внесок буде наприклад 10 тисяч гривень.
- Найкращий гравець Вереса у цьому півсезоні?
- Чесно, в нас немає футболіста на рівень вищого за інших. У нас є командна гра. Немає футболіста, який вирізнявся суперможливостями, або суперталантами. Єдиний футболіст, який хоч і не грає, проте піднімає дух команди - це Поворознюк. Без нього не було б цього клубу. Я впевнений, що президент клубу Іван Надєїн не вкладав би стільки коштів, сил - якби не було б такого менеджера-футболіста як Діма Поворознюк. Честь йому і хвала за те, що він розвиває цей клуб.
- Який результат по завершенню сезону кращий для рівнян?
- Перша вісімка. Ці сили, які вкладає в менеджмент клубу, повинні обов'язково бути підкріплені спортивними результатами команди. Якщо футболісти не зможуть підкріплювати цей результат, тоді те що менеджмент клубу дає - не буде нічого значити. Я вважаю, що футболісти повинні викладатися на всі 200 відсотків щоб показати, що вони така ж частина клубу, як і менеджмент, який дійсно працює.
- Найкращий склад Вереса в історії? Можливо сезон, котрий запамʼятався найкраще?
- Найкращий період, як на мене, це 2017-й та 2018-й рік, коли грав Степанюк, коли приїжджав Маріуполь, ми збирали повний стадіон - тисяч сім. Тобто, ці періоди були доволі емоційно круті для вболівальників. На жаль, наразі ми цього не можемо бачити.
- Підсилення новачками у зимове трансферне вікно. Як оцінюєте?
- Впевнений, що такі гравці як Андрій Блізніченко - це насправді вагоме підсилення у нашому клубі, адже раніше таких футболістів не було. Якщо він не зменшить до себе вимог - то стовідсотково стане топом, і можливо, навіть клуб на цьому може заробити. Також правий захисник Балан. Його швидкість, його можливості. Ці два футболісти будуть 100% топами у нашому клубі. Щодо інших новачків - я їх не знаю, нічого не можу сказати.
- Про народний відбір. Що Ви скажете про цю ідею клубу?
- Ідея суперова. Менеджмент працює на 200% і в правильному руслі рухається. Буває, що я навіть сиджу і думаю: що можна клубу такого цікавого додати - мені в голову таке нічого не приходить, а тут прийшла. Ідея суперова. Наскільки якість футболістів буде? Середня, можливо нижче середнього - це ми побачимо. З медійної сторони - крута історія, це висвітлювали багато клубів. Про дитячий футбол - із всіх гравців, хто зміг пробитися, єдиний кого я знав із мого 1987 року - це Діма Поворознюк. Як футболіст він звісно не реалізував себе ще на 100 відсотків, проте ми впевнені, що він може це зробити. Зараз є вже школа Вереса і вони там намагаються уже щось створити, давати якийсь результат. Тому я думаю, що організовувати такі збори потрібно і впевнений, що раз на 3-4 роки ми знайдемо того футболіста, котрий покриє всі витрати на це.
- Як оціните виступи червоно-чорних у першій половині сезону?
- Скажемо так, клуб не зіграв вище своїх можливостей, але й не гірше. Із клубами верхньої п'ятірки могли би ще боротися, але у нас немає якогось лідера, високотехнічного футболіста. Наш клуб - як сила єдина. А зі своїми суперниками виступили добре. Із суперниками вищого рівня, на жаль, поки ми не можемо грати. Середина таблиці - наше місце.
- Ваші емоції, враження від стадіону.
- Стадіон ззовні дуже гарний. В середині поки не бачив. Я був на деяких стадіонах по Україні, так візуально мені здається, наш Авангард ззовні виглядає краще, ніж будь-який стадіон України.
- Верес оголосив про те, що акціонери зможуть відвідати стадіон на матчах 16-го та 17-го турів УПЛ, чи плануєте відвідати ці матчі?
- Так, я щойно взяв запрошення, вніс свою невеличку фінансову допомогу, тому буду на матчі, якщо все буде добре.
- Розвиток футбольної інфраструктури у Рівному, побудова бази, план побудови майбутньої академії Вереса. Народний клуб у цьому плані на вірному шляху?
- Звісно, я саме проживаю біля нової бази, декілька разів там проїжджаю кожного дня, бачив як вона будується. Для мене це було щось нереальне, що в Рівному взагалі може зʼявитися футбольна база. У мене син, якому 8 років. Він просив, щоб я записав його на футбол. Він взагалі дивиться усі серіали, і йому цікаво походити, подивитися, на таких полях потренуватися. Клубу є звісно ще куди рости. Футбольні поля - це супер, але ще потрібно мати свою відновлювальну базу, місце проживання для футболістів. Але це все кошти, зараз війна, вона змінила багато планів і для клубу і для звичайної людини. Буде перемога України, будуть і результати в футбольному плані, тоді буде будуватися база. Президент клубу не пошкодує коштів. Думаю, навіть знайдуться інвестори, які не пошкодують вкладати гроші та будуть отримувати тільки позитивні емоції.