Народний клуб ВЕРЕС

Іван НАДЄЇН: "Єдиний телевізійний пул дозволить створити більше конкуренції в українському футболі"

В інтерв'ю інформаційній службі народного клубу президент НК Верес Іван Надєїн поділився думками щодо важливості запровадження єдиного телевізійного пулу в українському футболі.

- Недостатній рівень конкуренції у нашому футболі. Є верхівка чемпіонату. Це команди, яким інші не можуть скласти конкуренцію. І це спільна проблема, яка позначилася в тому числі на результатах виступів українських клубів у єврокубках. 

Недостатня конкуренція у чемпіонаті. Недостатньо можливостей у клубів. І тут шаленим викликом є запровадження єдиного телевізійного пулу, який дасть змогу підвищити рівень конкуренції. Це дасть змогу отримати додаткові кошти саме маленьким клубам. Допоможе збільшити їм свої бюджети. Клуби зможуть більше витрачати на інфраструктури, на гравців. І це посилить конкуренцію у чемпіонаті. 

У нас величезна аудиторія. Велика сорокамільйонна країна, де всі дивляться і люблять футбол. Це спорт №1. То чому наші клуби отримують від продажу телевізійних прав 200 тисяч євро, коли такий же польський клуб отримує щонайменше 2 мільйони євро?

Важливо відстоювати свої права. Об'єднатися у першу чергу маленьким клубам. Для Динамо, Шахтар, які отримують по 40 мільйонів євро від УЄФА за виступи у Лізі чемпіонів, різниця у 200, 500, чи мільйон євро може бути несуттєвою. Але ми маємо розуміти, що все це потрібно заради спільного блага. 

Бо європейські клуби заробляють з продажу телеправ. Погляньте на Англію. 80-100 мільйонів фунтів клуби заробляють з продажу телеправ. Українським клубам хоча би в гривнях таку суму - і це дозволить функціонувати стійко і розвиватися. Об'єднувати місто і область в рамках одного бренду. 

Бюджет одного клубу Динамо (Київ) - в декілька разів більший, аніж бюджет розвитку такого міста як Рівне. Тобто, футбольний клуб може об'єднувати місто навколо себе. 

Новини