Народний клуб ВЕРЕС

Сергій КОВАЛЬ: "Намагаємося конкурувати з іншими клубами не лише на полі, а й в процесі здобуття знань у нових технологіях та роботі з вболівальниками"

Радник президента народного клубу Верес Сергій Коваль повернувся з Мадрида, де взяв участь у щорічній презентації передових досягнень футбольної та навколофутбольної індустрії - World Football Summit. Верес став єдиним українським клубом, представленим на саміті. Враженнями від участі у міжнародному форумі Сергій Коваль поділився з інформаційною службою клубу.

- Що таке World Football Summit? І яка мета цього заходу?

- World Football Summit - це щорічна презентація найкращих досягнень в сфері сучасного професійного футболу. Саміт має на меті зібрати найкращих представників в галузі IT, спортивних стартапів, маркетингу, роботі з вболівальниками, навколофутбольного бізнесу. Мета - обмін досвідом та поширення інформації про нові тренди у світі футболу. Цьогоріч саміт відбувся на домашньому стадіоні мадридського Атлетико Ванда Метрополітано. Здебільшого, учасниками заходу стали іспанські клуби. Особисто вдалося поспілкуватися з представниками Ейбару та Фуенлабради, де зараз виступає Роман Зозуля. Почув багато схвальних відгуків про професіоналізм і людські якості цього українського футболіста. 

Учасниками саміту були також відомі в минулому зірки футболу: Сол Кемпбелл (ексгравець Арсеналу та збірної Англії), Самуель Ето'О (ексгравець Реала, Барселони та Інтера), Фернандо Йерро (багаторічний екскапітан мадридського Реала), Нуну Гоомеш (який зараз працює скаутом), Мауро Сільва (легенда Депортіво, а нині заступник голови Федерації футболу штату Сан-Паулу у Бразилії).

​​​​​​​- В якому форматі відбувався саміт?

- Формат саміту передбачав постійний нетворкінг та виступи спікерів на двох сценах. Мене найбільше вразив виступ директора з розвитку молоді футбольного клубу АЗ з Алкмаара. Він розповів багато цікаво про підходи до виховання молоді. 60% дітей, що вступають до академії АЗ - стають професіональними футболістами. Це вражаючі цифри. 

Також зацікавив досвід європейських клубів у роботі з цифровими технологіями. Наприклад, партнери клубів ПСЖ і того ж АЗ - компанія SoccerLAB. Вони працюють з базами даних, які дозволяють збирати та систематизувати абсолютно різну інформацію про всіх футболістів клубу: від здоров'я і фізичної форми - до психологічного стану. 

Багато уваги на саміті також приділили жіночому футболу. Це тренд сучасності. 

- Про які сучасні навколофутбольні технології йшлося на саміті?

- Ще один тренд у навколофутбольній сфері - це створення сучасних OTT систем для глибшої інтеграції вболівальників у життя клубу. Учасникам саміту презентували спеціальні веб-розробки та мобільні застосунки, що дозволяють вболівальникам постійно стежити за життям клубу та футболістів. Іноді, навіть 24/7. 

Отримав масу цікавої інформації, яку тепер ми аналізуватимемо. Разом з усіма департаментами народного клубу подумаємо, що можемо втілити в життя тут, у Рівному. Адже ми намагаємося конкурувати з іншими клубами не лише на полі, а й в процесі здобуття знань у нових технологіях та роботі з вболівальниками.

Новини