Народний клуб ВЕРЕС

У Вереса тепер 370 акціонерів. Що це означає?

Коротко нагадуємо хронологію перетворення рівненського Вереса у акціонерне товариство. 

У 2019 році новий президент клубу Іван Надєїн обіцяє втілити у життя ідею, яку ініціював попередній менеджмент – зробити Верес народним, дати можливість звичайним вболівальникам юридично володіти часткою клубу. 

Для цього потрібно створити публічне акціонерне товариство і продати акції на біржі. 

Однак, як виявилося, в Україні з цим велика проблема. Жоден спортивний клуб не робив нічого подібного за весь час незалежності, а саме механізм виходу на біржі дуже складний і заплутаний.

Від ідеї до втілення минуло майже два роки. Після купи узгоджень, витрачених нервів і вкладених коштів, 12 квітня 2021 року акції Вереса почали торгуватися на українській біржі ПФТС. 

Всього у вільний обіг надійшло 500 тис простих іменних акцій. Кожна акція вартістю 100 грн. 

Кожен охочий міг купити будь-яку кількість акцій і, відповідно, отримати меншу чи більшу частку у клубі. 

Продаж акцій тривав кілька місяців і завершився наприкінці вересня. 

Результат IPO: У Вереса з’явилося 370 акціонерів. Або, якщо простою мовою, 370 співвласників. 

Для того, щоб сформувати нові керівні органи і почати жити по-новому, Верес вже 03 грудня проведе перші загальні збори усіх акціонерів. 

Головне питання зборів – обрання нової наглядової ради РНК Верес. 

До складу нової наглядової ради увійдуть 7 осіб. Вони представлятимуть інтереси нових акціонерів, визначатимуть основні пріоритети в діяльності і контролюватимуть роботу менеджменту. 

У склад наглядової ради обов’язково увійде представник власників невеликих пакетів акцій. Для цього спеціально було проведено опитування, у ході якого переміг вболівальник з великим стажем Валентин Ляхов.

Прямо зараз рівненський Верес намагається створити прецедент – керувати футбольним клубом за європейською моделлю. Відкрито, прозоро, за участі великої кількості акціонерів, а не одного олігарха. 

Якщо у рівнян все вийде, це дає шанс українському футболу зробити крок уперед.

p.s. Акцій Вереса у вільному продажу вже немає. Але не виключено, що з’являться після 03 грудня 2021 року. Слідкуйте за анонсами і стрімом перших загальних зборів акціонерів.

Джерело: ua.tribuna.com

Новини