Народний клуб ВЕРЕС

Іван НАДЄЇН: «Футбол не може бути безкоштовним. Бо нічого безкоштовного не існує»

Президент РНК Верес Іван Надєїн у подробицях розповів про перші підсумки засідання представників клубів Української Прем‘єр-ліги, на якому розглядали питання створення єдиного телевізійного пулу.

- 12 клубів підтримали ідею єдиного телевізійного пулу. Ми вважаємо, що це більшість. Абсолютна більшість. Українська Прем‘єр-ліга йде в єдиний пул. Це консолідоване рішення тих, хто виступає за конструктив. Тих, що за розвиток футболу і за те, щоб капіталізація товару футбольного нашого постійно зростала. 

Setanta Sports - це міжнародна компанія. Усі хотіли міжнародного і незалежного транслятора. Всі про нього говорили - і от він з‘явився. Так, можливо, не та ціна, яку хотіли б більшість клубів. Звісно, до повномасштабної війни очікування були зовсім інші. Але зараз маємо таку ситуацію. І 16,2 млн доларів, які Setanta дає за три роки на український футбол, плюс бонусні опції: безкоштовні трансляції, безкоштовний показ матчів у YouTube наступного дня - це додаткові можливості для клубів. А у наступний рік - буде майже вдвічі більше, третій - ще більше, ніж попередній. І це правильний сигнал. 

Футбол не може бути безкоштовним. Бо безкоштовного нічого не існує. Не має в нас вже національного транслятора, це не може брати на свої плечі держава - тому все має забезпечувати ринок. І якість трансляцій повинна бути висока.

Зараз дехто спекулює на тому, що війна - люди не мають можливості платити. 30 гривень коштуватиме підписка на матчі виключно УПЛ. Це вартість філіжанки кави і вартість українського футболу сьогодні. На жаль. Велика вартість у того популізму, до якого вдаються, на жаль, і провідні українські клуби. 

Але є закон. Є рішення більшості. Є регламент. Є Статут. Якщо ми ці речі не виконуємо - гріш ціна УПЛ і всім цим документам. Тому, хто не піде в єдиний пул - отримає санкції. Це теж принципова і важлива позиція. Деталі будуть обговорюватися з компанією Setanta. За кілька днів буде Договір, який підпише УПЛ. Бо без імені транслятора ми не можемо озвучити дати та час початку матчів.

Я не хотів би називати імена тих чотирьох клубів, які поки не підтримують єдиний телепул. Не думаю, що це коректно. Як по відношенню до них, так і до тих, хто це рішення підтримує. Ми готові до обговорень. Ми поважаємо їхнє рішення. Але ці клуби повинні поважати і рішення більшості. Коли меншість диктує умови більшості - це хаос. Ми хочемо порядку. - сказав президент народного клубу Верес Іван Надєїн.

​​​​​​​ФОТО: УАФ

Новини