Народний клуб ВЕРЕС

Іван НАДЄЇН: «Цей чемпіонат - змагання рівних можливостей»

Перед стартом нового сезону чемпіонату VBet ліги президент народного клубу Верес Іван Надєїн розповів інформаційній службі про єдиний телепул, який запрацює вперше в історії українського футболу, про реконструкцію стадіону Авангард, будівництво бази та очікувані результати команди.

- Про УПЛ і єдиний телепул. На якому етапі цей процес?

- Телепул - прийнятий. Договір підписується. Усі права - в УПЛ. За рішенням більшості, дванадцяти клубів. Питання, чи допустять незгодні клуби на свої ігри режисерську групу Setanta. Тоді вони порушують Регламент, Статут і до них повинні будуть застосовані санкції: від зняття очок - і до позбавлення Статусу УПЛ.

- Чи вірите, що санкції - не грошові - можуть запрацювати?

- Якщо клуби за це проголосують, тоді так. Є процедура: УПЛ звертатиметься до КДК про позбавлення очок. Але це рішення може прийняти лише КДК. УПЛ може прийняти рішення про виключення зі змагань. Вирішує більшість і потрібно керуватися Статутом. Якщо хтось просто плює на закон - іншого виходу немає. Існує маніпуляція, що не можна нікого штрафувати під час війни. Якраз під час війни і потрібно робити реформи! Податкова, енергетична реформи - робляться під час війни. І футбольна реформа повинна відбутися в цей час. Ми повинні забути про олігархічний футбол і будувати самодостатні клуби, які зароблятимуть на футболі.

- Будівництво стадіону під час війни. Це майже історична подія. Як це відбувається?

- Найцікавіше, що він будується без грошей. Стадіон міський. Починали будувати його за міські гроші. Потім підключилася область. Пізніше держава з президентською програмою "Велике будівництво". Потім почалася війна, всі капвидатки заморозили і було не до стадіону. В квітні, коли сюди приїхав президент УАФ Андрій Павелко, голова ОВА Віталій Коваль, міський голова Олександр Третяк. Ми стали тут, поговорили, подивилися, що лишилося пів кроку, щоб його допустили до змагань. Я дав особисто певну частину коштів. Знайшли інших меценатів. Дали генпідряднику фінансову допомогу, щоб він завершив необхідний мінімум. Газон, трибуни, освітлення. Освітлення приїхало до нас 23-го лютого. В квітні ми ж планували тут Шахтар приймати. Тому вирішили підтрибунні приміщення довести до пуття, газон, і освітлення. До того ж, матчі без глядачів. Матимемо тут гарну картинку, гарні умови для гри. Навіть, в темну пору доби.

- Як щодо спортивної бази і академії?

- Ми презентували проект будівництва бази місцевим підприємцям. Хто хоче інвестувати спільно з нами - в нас будуть комерційні приміщення, готель, клініка - до тисячі квадратних метрів готові продати потенційним інвесторам. Футбольна академія - це окрема юрособа, куди ми теж можемо залучати інвесторів. Це значно триваліший процес. Але ми не поспішаємо. До осені в нас точно буде штучний газон. Поки-що - це суто наш проект. Є гроші - робимо. В цьому році зробимо фундаменти під базу. А з наступного плануємо на повну розпочати будівництво.

- Які цілі стоять перед Вересом у новому сезоні?

- Дограти чемпіонат. Чемпіонат розпочинається у воєнних умовах і найголовніше - дограти його до кінця. Щодо спортивних цілей - задача перемагати у кожній грі і завершити сезон не гірше минулого. Цей чемпіонат - змагання рівних можливостей. Клуби без своїх стадіонів, баз. Інфраструктурно всі рівні. Частина клубів зазнали серйозних кадрових втрат. Це буде дуже цікавий, історичний чемпіонат.

- Що вважатимете топ-результатом команди у новому сезоні?

- Десятка - це хороший результат. Звісно, ми не відмовимося від перемоги в кожній грі. Хотілося б взяти дев'ять очок у чотирьох стартових матчах: проти Чорноморця, Ворскли, Дніпра-1, Кривбасу. Але ми не знаємо сьогодні, що буде завтра. Подивимося, як воно буде.

Новини