Народний клуб ВЕРЕС

Сьогодні Верес повертається на Авангард!

Матч п'ятого туру чемпіонату VBet ліги Верес - Рух - сьогодні відбудеться на стадіоні Авангард у Рівному. Це перший поєдинок червоно-чорних на домашній арені після понад п'ятирічної перерви, пов'язаної із реконструкцією стадіону!

Нагадаємо, востаннє дотепер на Авангарді у Рівному Верес зіграв 27-го травня 2017 року. У матчі чемпіонату Першої ліги рівняни розійшлися миром із Черкаським Дніпром - 0:0.

Стадіон Авангард: від 1970-х – і дотепер

Зараз стадіон Авангард у Рівному – сучасна спортивна арена із гібридним газоном, автоматичним поливом та підігрівом, із найсучаснішою системою освітлення та яскравим візуальним оформленням. Матч п’ятого туру VBet ліги Верес – Рух стане першим футбольним поєдинком тут за останні п’ять років. Це стало можливим завдяки конструктивній спільно дії президента клубу Івана Надєїна, члена наглядової ради і керівника компанії-генпідрядника реконструкції арени Юрія Фалка, а також начальника обласної військової адміністрації Віталія Коваля і міського голови Рівного Олександра Третяка.

Навіть після початку повномасштабної російсько-української війни реконструкція стадіону продовжилася. Тож сьогодні – ми маємо її перший результат.

​​​​​​​Віримо, невдовзі на арені запрацює в повній мірі і легкоатлетичний комплекс. А поки реконструкція Авангарду триває – згадаємо разом історію арени!

До середини минулого століття рівненська футбольна команда свої домашні матчі проводила на дерев’яному стадіоні Колгоспник.

Перші цеглини Авангарду на місці, де ми його пам’ятаємо і де він розташований зараз, заклали у 1968 році.

Проєкт цієї споруди розробив Рівненський філіал столичного інституту Діпромісто під керівництвом архітектора Бориса Андреєва.

Будівництво працівники Київського спецуправління №608 розпочали 1 січня 1968 року. Головним підрядником було Рівненське будівельне управління №24. Про це йдеться у газеті Зміна від 5-го січня того ж року. Будівництво тривало два з половиною роки.

9 серпня 1970-го року на рівненському стадіоні Авангард відбувся перший в історії новозбудованої арени офіційний футбольний матч. Рівненська команда Горинь у поєдинку чемпіонату СРСР у Класі Б завдяки влучному удару Йосипа Артемюка перемогла севастопольський спортивний клуб Чорноморського флоту – 1:0.

Новий рівненський стадіон став одним з найбільших в Україні. Він міг вмістити 25 тисяч глядачів, мав електронне табло. У підтрибунних приміщеннях розташовувалися зал важкої атлетики та легкоатлетичний манеж. Була їдальня, у північній трибуні працював кондитерський цех.

Відкритий у 1970-му стадіон Авангард без особливих змін служив футболу та легкій атлетиці Рівного упродовж майже пів століття. Незначна його реконструкція відбулася в середині 2000-х, тоді на частині трибун встановили 4500 пластикових стільців.

Масштабна реконструкція арени стартувала у березні 2019 року.

Нагадаємо, матч Верес - Рух на Авангарді стартує сьогодні о 13:00. Пряма трансляція - на Setanta.

Новини