Народний клуб ВЕРЕС

Юрій ВІРТ про війну та футбол

Головний тренер рівненського Вереса Юрій Вірт в інтерв'ю youtube канала ПРОФУТБОЛ поділився думками про війну та майбутнє футболу.

- Чи очікували ви, що Путін (земля йому пухом) розпочне повномасштабне вторгнення в Україну?

- Останнім часом було багато розмов про те, що буде війна. Але я до останнього не вірив, що він може розпочати війну. Не вірилось, що розпочнеться зразу з обстрілу Києва, Івано-Франківська та інших міст. Я вважав, що все може початися на сході: Донецьк, Харків. Але сталось так як сталось і потрібно з цим боротися.

- Футболісти, які переходили в чемпіонат окупантів завжди говорили таку фразу: "спорт поза політикою"...

- Ні. Розумієте, всі говорять так, але правильно зробило УЄФА. Повна ізоляція для всіх гравців країни окупанта. Вони мають відповідати, вони підтримують путіна, голосують за нього, а це рівносильно вторгненню на наші землі. Я повністю підтримую весь світ в питанні ізоляції російських спортсменів. Ще довго вони будуть просити пробачення, щоб брати участь у світових змаганнях.

- Чи підтримуєте Ви зв'язок з футболістами? Як вони себе почувають?

- Так, кілька днів назад я був у Рівному, бачився з гравцями які проживають в місті. Хлопці вийшли зіграли для себе футбол. Всі живі-здорові, допомагають у Рівному з гуманітарною допомогою. Розвантажують фури та перенаправляють допомогу. Підтримую більше зв'язок з капітаном команди Богданом Когутом. Також спілкуюся з президентом клубу. Ми разом віримо в нашу перемогу, підтримуємо рівненський Верес, він буде жити, грати та радувати своїх вболівальників.

- Хто ваш кумир?

- Кумир в мене зараз один. Це бійці ЗСУ, це фантастичні люди.

- Що скажете в підтримку наших військових?

- Ми їх підтримуємо, ми молимось за них. Вони показали всьому світу, що найсильніші та мужні бійці - це наше ЗСУ. Фантастично обороняють нашу землю. Вірю в те, що вони доведуть цю війну до перемоги, низький їм уклін. Зі свого боку звичайно підтримав їх фінансово. Це вперше за 30 років вся країна об'єдналась, зараз ми єдина сильна нація.

- Яка ваша мрія?

- Мирне небо над всією Україною.

- Щоб ви хотіли передати нашому президенту?

- Продовжувати в тому напрямку, в якому він іде, стояти на своєму. В нього є план і він приведе нас до перемоги, особисто я та вся Україна підтримує його.

- Якою ви бачите Україну через пів року?

- Вільною. Незалежною, сильно та квітучою Україною.

- Після нашої перемоги, яким буде футбол на Вашу думку?

- Важко зараз спрогнозувати, яким буде цей футбол. Головне, щоб якнайшвидше наступив мир, а потім ми вже розберемося і з футболом. Я думаю, що рівень футболу трішки опуститься, багато легіонерів переходять в інші команди, покидають нас. Але зараз це не найголовніше, насамперед головне, щоб всі були живі та здорові. Щоб всі приступили до тренувань, думаю помаленьку буде країна відбудовуватись та футбольна інфраструктура. І повірте мені, ми дійдемо до того рівня який був до початку війни у 2014 році.

- Де б Ви хотіли зіграти свій перший матч після перемоги?

- Ну звичайно хотілось би зіграти в рідному місті, у Рівному. Я все-таки надіюсь стадіон добудують і ми будемо займатися улюбленою справою.

- Як Ви вважаєте, чи стане всім відомий вже вигук "руский воєнний корабль - іди на *уй" гаслом на футбольних трибунах?

- Ну, так воно і буде, це є громадянська позиція всіх людей. Однозначно цей вислів закріпиться на все життя в українського народу.

- Опинившись перед путіним, щоб ви йому сказали?

- Гірше Гітлера - нацист, фашист, горіти йому в пеклі. Він закопав себе та весь російський народ в пекло, ніякого милосердя йому та всім людям, які його підтримують.11:12

Новини